Случај „27 април“, одбраната на осудените бара од апелација укинување на пресудата

Укинување на пресудата изречена од судијката Добрила Кацарска за собраниските насилства од 27 април пред апелационите судии побараа адвокатите на осудените во најголемиот предмет за случајот. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер