Почина притвореник во Шутка, постхумно утврдено дека е заразен со коронавирус

Притвореникот на возраст од околу 47 години кој почина од инфаркт во ќелијата во истражниот закон во Шутка е позитивен на ковид 19, потврди министерот за здравство Венко Филипче. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер