Во САД се зголемува бројот на починати и заразени од Ковид -19

Премиерот на Британија, Борис Џонсон ноќта ја помина на интензивна нега по влошувањето на симптомите од коронавирусот. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер