Корона епидемија и загаден воздух - двојна причина за загриженост за здравјето на граѓаните

Скопје се гуши и во вонредна состојба, кога нема возила низ улиците за време на полицискиот час, а мал е бројот на куќите од кои се забележува чад што излегува од оџаците, оти температурите не се под нулата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер