Африканската свинска чума, сериозна закана за свињарството

Ветеринарните власти ќе вршат засилени контроли по малите семејни свињарски фарми како превентивна заштита од африканската свинска чума. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер