Анкета на „Рејтинг“: 32% сметаат дека Заев би бил подобар премиер, 27% се изјасниле за Мицкоски

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев би бил подобар иден премиер од неговиот главен противник на претстојните парламентарни избори и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, покажува последната анкета спроведена од агенцијата „Рејтинг“. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер