Ново зеленило во дворот на гимназијата Никола Карев

Град Скопје аплицираше на јавниот повик на Владата за реализација на оваа програма со проекти за озеленување на средните училишта во Скопје и доби средства во висина од околу 2,8 милиони денари. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер