Оптимизам околу преговорите за новиот Закон за јавно обвинителство

Законот за јавно обвинителство повторно ќе се стави на маса пред правните тимови од власта и опозицијата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер