Владата го повлекува законот, на пазарџиите нема да им требаат лиценци за да продаваат на тезгите

Пазарџиите по нова година нема да треба да вадат лиценци. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер