Заев во Битола: Испишавме историја, македонско знаме се вееше со знамињата на НАТО

Испишавме историја и беше задоволство да се седи на иста маса со лидерите на најмоќните држави, - членки на НАТО, порача премиерот Зоран Заев на партиската трибина „на прав пат“ во Битола. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер