Капетанот на владиниот Лирџет пријавил ситуација на итност поради предните тркала

Поради проблем со предното тркало капетанот на владиниот Лирџет пријавил ситуација на итност,но сепак авионот ,кој бил само со летечкиот екипаж, попладнево безбедно слетал на скопскиот аеродром, на летот од Солун за Скопје. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер