Власта и опозицијата усогласени околу потребата за одговор кон Бугарија- формата непозната

Сите политички партии се согласиле да реагираат на бугарскките барања, вклучително и претседателот Пендаровски, но од владејачката партија велат дека не треба предизборно да се политизираат меѓусоседските односи. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер