Дали ќе се формира Инспекторат за имплементација на Законот за употреба на јазиците ?

Нецели 24 часа откако лидерите договорија датум за предвремени избори, пратениците влегоа во жестока дебата за собирање политички поени. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер