Нема одлука за датум, ЕУ ќе се наврати на прашањето на пролет

По 14 години статус земја – кандидат и по 10 позитивни препораки, Македонија останува во чекалната на Европската Унија. Попладнево, двоецот Туск- Јункер на прес-конференција ја соопштија веста, која беше речиси извесна уште пред Самитот да почне.&nb Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер