Протестен марш во Скопје, владината одлука не се менува

Протестен марш пред ресорното министерство на родителите чии деца не можат да се запишат во градинка и училиште доколку не се вакцинирани. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер