МВР: Била поднесена кривична пријава за Ангеловска

Министерството за внатрешни работи за Канал 5 потврди дека лани е поднесена кривична пријава против кандидатката за нова министерка за финансии, Нина Ангеловска. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер