Пожар над скопска Пинтија, куќите се засега безбедни

Голем пожар изби попладнево над скопската населба Пинтија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер