Лидерска средба ќе има во петок и без Мицкоски

Заев уште еднаш со покана до Мицкоски да присуствува на најавената лидерска средба в петок, која според Заев ќе се одржи со или без опозицискиот лидер, а од која се очекува договор за Пописот, Изборниот законик и за Законот за јавното обвинителство. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер