Во следниот период интензивно ќе се работи на изградба на автопатите Кичево –Охрид и Скопје – Блаце

Власта најавува забрзана динамика на изградбата на автопатишта низ земјава. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер