Што содржи предлог Законот на ДУИ за ветинг?

По прелиминарните ставови од сите пратенички групи, текстот на предлог Законот ќе одел на доизработка по што ќе бил пуштен во Собраниска процедура. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер