Какви измени на законот за сообраќај се потребни?

Итно да се повлечат сообраќајните полицајци од автопатиштата, бидејќи нема добар резулатат во регулирањето на сообраќајот, а штетите се многу големи, велат експерите во областа на сообраќајот. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер