Кривични за несовесните угостители, акцијата за уривање дивоизградени тераси продолжува

Од општина Центар најавуваат кривични пријави до сите угостители што не ги почитувале прописите и од тераси направиле уште еден објект за гости. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер