Грчки авиони ги извршија првите тест-летови над Македонија

Со два прелета, грчките воени авиони утринава извршија првични пробни летови во пресрет на најавеното патролирање над македонскиот воздушен простор. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер