Ахмети ја повика ВМРО-ДПМНЕ да не се повлекува од дијалогот за СЈО

Попладнево лидерот на ДУИ Али Ахмети ја повика најголемата опозициска партија да го продолжи учеството во работните групи при министерството за правда во врска со законот за јавно обвинителство, со кој се решава и судбината на СЈО. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер