Заев и Ципрас синоќа наградени со „Еван Фон Клајст“наградата

Сакам да му се заблагодарам на мојот народ и на посредникот на Обединетите нации Метју Нимиц кој помина децении обидувајќи се да најде решение за долготрајниот спор за името. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер