Затоа и не чуди фактот што токму О’Нил и британската дизајнерка Викторија Бекам се творци на новата спортска линија на Рибок која наскоро ќе се појави во спортските продавници.


Госпоѓата Бекам преку својот Инстаграм профил објави неколку урнебесни фотографии со прославениот кошаркар, кои набргу станаа вистински хит.


 

Chose today not to wear heels?? 🤔 @shaq @reebok #ReebokxVictoriaBeckham

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on


Разликата во висина меѓу неа и О’Нил изнесува 53 сантиметри, поради што двајцата одлучија малку да се пошегуваат.


 

Slam dunk! @shaq @reebok #ReebokxVictoriaBeckham

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on


Ианку, Шекил О’Нил во текот на својата кошаркарска кариера во НБа заработил 280 милиони долари.

Се проценува дека славниот Американец, откако се пензионирал, заработува уште поголема сума на пари, благодарејќи на спонзорските договори, гостувањата на спортските настани и разни рекламни кампањи.


 

@shaq @j_corden @latelateshow x #ReebokxVictiriaBeckham

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

Датум на објава: понеделник, 16 април 2018 во 12:24
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар