Имено, Кимберли Гифојл е во преговори со Белата куќа околу оваа многу важна и одговорна функција.

Кимберли работи на каналот „Фокс њуз“.

Тоа е телевизиска куќа која за време на кампањата отворено застана зад Доналд Трамп.


 

‪Thanks for watching @thefivefnc @FoxNews... Goodnight from #NYC! 👠 @arunaseth 👗 #RobertRodriguez ‬

A post shared by Kimberly Guilfoyle (@kimberlyguilfoyle) on


„Јас сум патриот и би ми било чест на овој начин да и служам на татковината“ – изјави таа.

Таа неодамна објасни и дека “доколку сакате да бидете успешни и да комуницирате со претседателот Трамп, морате да бидете личност со која тој би сакал да помине време“.


 

Hope you enjoyed @thefivefnc tonight.. have a nice weekend everyone! 😘🇺🇸🙏🏻 #IvankaTrump 👠

A post shared by Kimberly Guilfoyle (@kimberlyguilfoyle) on


Инаку, Кимберли се познава со семејството Трамп повеќе од 10 години, а се запознале на хуманитарна акција во Њујорк 2004. година.

Датум на објава: четврток, 18 мај 2017 во 16:04
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар