Трета жртва од коронавирусот, нови 29 болни, викендов полициски час од 16 часот

66-годишната дебарчанка која повеќе денови беше приклучена на апрати за дишење е третата жртва од коронварисуот во Македонија..

Бројот на заболени порасна на 177, па Владата попладнево донесе одлука за нови, порестриктивни мерки за движење.

Михајло Видимлиски е пред Владата.. 

притисни ентер