Тој има 21, а таа 60 години и се свршени и покрај осудата од семејствата

60-годишната Пам Шастин од Тулса, во американаската држава Оклахома, вели дека пријателите ја отфрлиле откако се свршила со 39 години помлад маж.

Пам, која има и внука, се заљубила во 21-годишниот Џонатан Лангевин, кого го запозналала преку апликација за пронаоѓање партнери. Таа открила за Дејли Меил дека нејзините пријатели и рекле дека Џонатан „може да биде нејзин внук“ и дека “и треба терапија.

„Сè уште не можам да верувам дека моите пријатели со кои се дружев повеќе од 30 години не можат да бидат среќни поради мене затоа што Џонатан има 21 година. Тој е љубовта на мојот живот и не ми е грижа што мислат другите“, вели Пам.

Тие се запознале пред две години преку апликација за парови, а Пам, која има три ќерки во триесеттите години и една внука, се плашела дека таа е премногу стара за него.

„Тој брзо ми призна дека секогаш сакал да биде со постара жена“, рече таа, објаснувајќи дека наскоро почнале да се слушаат секој ден. "Кога го запознав во живо, тој беше уште поубав отколку на сликата. Се прегрнавме и страсно се бакнувавме. Тоа беше љубов на прв поглед".

Уште следната вечер тие спиеле заедно, а Пем била воодушевена од сексот.

"Спиевме заедно и беше прекрасно. Спиевме многу малку таа ноќ. Џонатан може да биде неколку децении помлад од мене, но тој не е неискусен. Тој знаеше што прави. Не се разделивме следните неколку дена. Веднаш се заљубив", рече таа.

Џонатан тогаш живеел на каучот кај еден пријател во Минесота, 900 милји далеку, и брзо се преселил кај неа.

Тој вели дека нејзините ќерки добро го прифатиле, и кога ги запознала неговите родители, тие не биле изненадени затоа што знаеле дека тој сака постари жени.

Само нејзините пријатели не ја сакале нивната врска, па Пем престанала да се дружи со нив.

Во мај 2018 година, Џонатан и предложил брак по само три месеци заедно.

"Бев пресреќна. Знам дека беше брзо, но само што наполнив 60 години и сакав да го живеам животот. И покрај тоа што изгубив пријатели, јас сум посреќна од кога било порано", заклучи таа.

Шилегов објави видеа од диносаурусите во Зоолошка

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов на својот фејсбук профил објави видеа од неколку диносауруси кои денеска имале проверка пред монтажата на големите праисториски животни во Дино паркот во Зоолошката градина.

Во овој парк ќе има 41 диносаурус во природна големина. „ Диносаурусите ќе имаат синхронизирани движења, дишење, трепкање и ќе испуштаат звуци, со што ќе ги доловиме на посетителите овие праисториски животни.

Ова ќе биде прв Дино парк на Балканот каде ќе има толкав број на диносауруси, како и едукативна содржина за секој од нив. Паркот ќе зафаќа површина од 2.000 метри квадратни.

Ќе има два влеза, еден од внатрешноста на Зоолошката градина и уште еден од страната на Градскиот парк. За Дино паркот ќе се плаќа посебен билет од 50 денари.

За уредување на просторот и набавка на диносаурусите од буџетот на Град Скопје обезбедени се 20 милиони денари (околу 325.000 евра).

ВМРО –ДПМНЕ : Индустријата тоне, а Македонија со СДСМ извезува корона

Преку соопштение, ВМРО-ДПМНЕ објави факти на денот.

Факти кои го одбележаа денот:

СДСМ го уништи стопанството. Падот на индустриското производство 1 јануари до 30 јуни оваа година бележи пад од 14.6% во однос на лани.

Граѓаните остануваат без своите работни места поради неспособноста на власта. Бројот на работници во индустријата од 1 јануари до 30 јуни оваа година во споредба со лани е помал за 4.4%.

Македонија станува извозник на корона поради грешки во протоколите на власта. Транзитот на болни од корона низ Македонија е грешка на власта на СДСМ.

Туристичките работници бараат субвенции за плати, власта молчи и остава секторот да тоне.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Најмалку 13 загинати во сообраќајна несреќа во Мексико (ВИДЕО)

Најмалку 13 лица денеска загинаа кога автобус се преврте на автопат недалеку од Мексико Сити, соопштија властите.

Федералниот координатор за цивилна заштита Луис Фелипе Пуенте на својот профил на Твитер напиша дека 27 лица биле однесени во околните болници, пренесе Ројтерс.

Несреќата се случила на пат кон местото Толука , а автобусот превезувал патници од туристичкото место Акапулко кон главниот град Мексико Сити.

Истрагата за несреќата е во тек.

притисни ентер