Стотици навивачи го испратија Бадр Хари во болница (ВИДЕО)

На Glory спектаклот во Германија, легендата на кикбоксот, Бадр Хари, му го предаде мечот на Рико Верховен во борбата за титула.

По фантастичниот силен удар во главата на противникот, Хари падна на подот и почна да вика, по што борбата беше прекината. Веднаш беше јасно дека Бадр Хари сериозно ја повредил ногата. тој беше однесен во соблекувалната на носилки со поддршка од 40.000 фанови.

Познато е дека легендарниот Хари има голема поддршка од фановите ширум светот, а многумина го поздравија пред арената по сериозната повреда. Тој беше пренесен во болница додека навивачите скандираа надвор од арената.

притисни ентер