Првите два сета Федерер ги доби во тај-брејк со по 7:6, а во третиот беше 6:4.

Швајцарецот во финалето ќе игра со Хрватот Марин Чилиќ.

Машкото финале на програмата е в недела, а утре во женска конкуренција за трофејот ќе играат Гарбине Мугуруза (Шпанија) и Венус Вилијамс (САД). 

Датум на објава: петок, 14 јули 2017 во 21:52
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар