По многуте изненадување од ТОП 5 фаворитките за трофејот остана само Симона Халеп која во оваа фаза за противничка ја доби највисоко рангираната од сите четвртфиналистки, а тоа е шестата носителка Јохана Конта.

Двојки за четвртфиналето:

Гарбине Мугуруза Бланко (Шпанија) – Светлана Кузњецова (Русија),

Магдалена Рибарикова (Словачка) – Коко Вандевеј (САД),

Венус Вилијамс (САД) – Јелена Остапенко (Летонија) и

Јохана Конта (Велика Британија) – Симона Халеп (Романија).

Програмата почнува во 14 часот. /МИА

Датум на објава: вторник, 11 јули 2017 во 11:03
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар