На претходниот шампионатот 3X3 во Кина спрските „баскетџии“ исто така го освоија првото место.

За Србија ова е трет трофеј од Мундијалите, додека на СП 2014 беа на второто место. 

Датум на објава: четврток, 22 јуни 2017 во 09:56
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар