Со еден удар нокаутирал гледач на бејзбол натпревар (ВИДЕО)

Убавото попладне на бејзбол натпревар добило неочекуван пресврт кога разбеснет навивач нокаутирал друг навивач од противничката екипа.

Инцидентот се случил во средата попладне на натпреварот Саки Диего Падрес-Колорадо Рокис. Навивач на Падрес удрил навивач на Рокис со бокс во главата, и тој веднаш се онесвести. Снимката брзо стана вирална на социјалните мрежи.

Отпрвин не било јасно што довело до ударот, но се чинело дека публиката е на страната на навивачите на Рокис, што е разбирливо со оглед на тоа што натпреварот се играл во Колорадо, пишуваат американските медиуми.

Полицијата соопштила дека не е поднесена пријава затоа што жртвата не сакала да го тужи напаѓачот.

Исто така, се покажало дека е недоразбирање. Имено, публиката викала кон тинејџерот чиј татко бил исфрлен од стадионот, а напаѓачот помислил дека нему му скандираат, па налетал на најгласниот и го нокаутирал.

Инаку, Роки и Падрес одиграле два натпревари во средата попладне. Едниот го добил Сан Диего со 5-3, а другиот Колорадо со 3-2.

Фото: Нивес повторно провоцира

Хрватската пејачка и манекенка повторно ги остави без здив нејзините фанови.

Таа овој пат е облечена во боите на Хрватска за да им пружи поддршка на фудбалските репрезентативци кои учествуваат во ЕУРО 2020.

- И денес сончање во соодветни бои ... Каде го гледате натпреварот? - напиша Нивес.

„Ма каква Карлеуша, бомба си “, стои во еден од коментарите на фотографијата.

Затворена најголемата онлајн продавница за украдени податоци

„Slilpp“ - најголемата онлајн продавница со украдени податоци, конечно е затворена.

„Slilpp“ постои од 2012 година и се проценува дека сопствениците на оваа страница заработиле милиони долари.

Тие продавале украдени податоци, од обични налози за плаќање преку Интернет до податоци за кредитни картички, тековни сметки во банка и тн.

За девет години се проценува дека е направена штета од 200.000.000 американски долари преку оваа страница.

Продадени се повеќе од 80 милиони податоци за најавување на одреден налог.

Околу 1.500 компании настрадаа од „Slilpp“ .

Интернет експерти предводени од експерти од Соединетите Американски Држави конечно и ставија крај на оваа страница и таа е под контрола на ФБИ.

Фото: Ким Кардашијан има необично Ламборџини

Ким својот автомобил го обложи сто ткаенина која наликува на крзно.

Тешко дека на обожувателите на Ламборџини би им се допаднала оваа идеја, но зад екстравагантниот потег стои добро смислен маркетинг.

Имено, Ким го направи своето Ламборџини Урус во крзно со цел да ја промовира својата продавница „Скимс“.

Ова сигурно не е најчудниот персонализиран автомобил на некои од личностите од светот на шоу-бизнисот што сме го виделе досега, но Ким успеа во тоа што го посакуваше - да го привлече вниманието на обожавателите кон нејзината продавница.

притисни ентер