Снимен е филм за судењето на Џони Деп и поранешната сопруга Амбер Херд (ВИДЕО)

Излезе трејлерот за играниот филм Hot Take: The Depp/Heard Trial, кој го прикажува судењето на Џони Деп и неговата поранешна сопруга Амбер Херд.

Во актерската екипа се Марк Хапка како Деп, Меган Дејвис како Херд, Мери Кериг како адвокатка на Херд, Елејн Бредехофт и Мелиса Марти како адвокатката на Деп, Камил Васкез.

Покрај сцените од судницата, филмот ги прикажува реакциите на Деп на коментарите на неговата поранешна сопруга, реприза на злоставувањето и реакциите на обожавателите. Филмот го режирала Сара Ломан.

Потсетуваме, Џони Деп ја тужеше Херд за клевета. Актерката тврдеше дека Деп физички и сексуално ја нападнал во повеќе наврати. Актерот на крајот го доби случајот и Амбер Херд беше прогласена за виновна.

Во центарот на правниот процес беше написот од декември 2018 година што Херд го изјави за Вашингтон пост, во кој зборувала за семејното насилство. Написот не го спомнува Џони Деп по име, но неговите адвокати велат дека е јасно дека Херд мислела на него.

За потсетување, Деп и Херд се венчаа во февруари 2015 година. Разводот беше финализиран околу две години подоцна.

Пијан Германец возел 12 километри во спротивна насока на автопат

Германската полиција во четвртокот вечерта запрела пијан возач кој возел во спротивна насока на автопатот во сојузната покраина Хесен повеќе од 12 километри.

Полицијата извести дека блокираната раскрсница Манхајм-Санхофен го навела 52-годишниот маж да погреши и да вози во спротивна насока.

Возачот бил запрен откако возел повеќе од 12 километри во правец на Франкфурт. За среќа, не предизвикал сообраќајна несреќа или инцидент. Од полицијата објаснија дека возачот згрешил бидејќи бил во алкохолизирана состојба, што било утврдено со земање крв.

Веднаш му била одземена возачката дозвола и против него е покрената кривична постапка. Очевидците се замолуваат да контактираат со полицијата, која ги следи сообраќајните услови во јужен Хесен.

Српски навивачи дивееле низ Виена со антиалбански пароли (ВИДЕО)

Навивачите на српската репрезентација синоќа маршираа низ главниот град на Австрија и извикуваа „Убиј, коли, додека Шиптар не постои“.

На социјалните мрежи се прошири видеото од српските навивачи како шетаат низ Виена по натпреварот меѓу Србија и Швајцарија на Светското првенство во Катар, на кој што Србија беше елиминирана од натпреварувањето.

Да потсетиме, синоќешниот натпревар во Катар не го одбележа само елиминацијата на Србија од Мундијалот, туку и вербалните и физички пресметки меѓу српската репрезентација и швајцарските репрезентативци со албанско потекло.

Украински гувернер: Ослободивме 13 населени места на истокот

Украинската армија ослободи 13 населени места во областа Луганск, најисточниот регион на Украина, изјави денеска шефот на регионалната администрација на мнозинскиот окупиран регион, Серхи Хајдај.

Гувернерот на Луганск наведува дека руските сили се уште ги гаѓаат ослободените села со артилерија. Најави и дека идната недела медицински екипи треба да ги посетат ослободените села, а властите организираат собирање огревно дрво за жителите, објави Хајдај на апликацијата Телеграм.

Оваа информација не е независно потврдена.

притисни ентер