Русин се докажува пред полицијата: Сите мислат дека е тинејџер,а има 33 години(ВИДЕО)

Иако изгледа како тинејџер, Денис Вашурин, според неговиот извод, е роден во 1987 година, пренесува Одити Централ.

Денис стана една од најинтересните теми на руските социјални мрежи по интервјуто за популарниот канал на ЈуТјуб ,,Васја На Сене”. И тој самиот признава дека секогаш кога ќе им ја открие својата возраст на луѓето, секогаш остануваат во неверување.

Затоа претпочита да живее во мало село во рускиот регион Краснојарск, наместо да се пресели во град. Секој го познава таму, и тој може да помине време правејќи го она што го сака - лов, риболов - и да биде со својата девојка.

Во едно интервју, Денис откри дека неговите родители многу рано забележале дека тој не е како другите деца. Тој секогаш бил најмлад од неговите врсници, но тоа не му пречело на почетокот. Но, како што стареел, разликата меѓу него и другите деца на неговата возраст станувала се поочигледна, а во тинејџерските години се чинело како да престанал да старее. На фотографија од средно училиште, тој изгледа како дете меѓу своите врсници.

„Кога сфатив дека веќе нема физички да се менувам, на почетокот се чувствував малку непријатно“, рече Денис. „Размислував за тоа како ќе биде, како ќе се одвива мојот живот, дали ќе ми биде тешко.

Иако успева да води повеќе или помалку нормален живот, и покрај неговиот необичен изглед, Вашурин признава дека понекогаш мора да објасни и да ја докаже својата вистинска возраст. Тој се сеќава дека еднаш бил запрен од сообраќајна полиција и се сомневале дека ја фалсификувал возачката дозвола. Откако ги потврдил годините, сообраќајниот полицаец започна да се шегува за тоа колку изгледа млад.

#городуморя🌊

A post shared by Денис Вашурин (@denvashurin125) on

„Зошто морам ова некому да му го објаснувам? се прашува 33-годишникот.

Денис вели дека дури и оние што ги познава го прашуваат дали се чувствува толку млад колку што изгледа, но тој вели дека и покрај младешкиот изглед, неговото тело старее исто како и на другите луѓе на негова возраст.

Што се однесува до неговата личност, неговите пријатели и девојката го викаат дедо. „Досаден сум, тврдоглав сум, летаргичен сум, како мечка за време на хибернација“, објаснува Денис низ смеа.

Тој е во врска со својата девојка веќе четири години. За среќа, тие се познаваат подолго време, па тој не морал да и докаже колку години има.

Иако е свесен дека за многумина неговиот младешки изглед може да изгледа шокантно, тој бара да не му се суди само преку неговиот изглед.

„Не можете да го живеете мојот живот“, рече тој. "Не знаете како би живееле во моето тело, во мојата ситуација, каква личност би станале. Затоа, не судете".

Денис не открива дали некогаш посетил лекар за неговата состојба.

Британски специјални сили за 9 минути нападнаа танкер со нафта со цел да фатат шверцувани патни

​Се појавија нови детали за драматичната рација на Британските специјални сили вчера на Островот Вајт. 

Седум лица беа приведени по инцидентот на „Нејв Андромеда“, чиј екипаж во неделата наутро објави сигнал за тревога по стравот од обидот за киднапирање од страна на шверцувани патници. Извештаите сугерираат дека Специјалната служба за бродови (СБС) ја презела контролата во рок од девет минути по влегувањето во храбар воздушен и поморски напад. Четири хеликоптери се обиделе да им помогнат на 22-цата членови на екипажот, при што 16 лица се качиле на бродот од воздух, велат извештаите. Една фрегата, за која се веруваше дека е „ХМС Ричмонд“, исто така беше во состојба на готовност. Рацијата беше овластена од министерот за одбрана Бен Валас и министерот за внатрешни работи Прити Пател во неделата вечерта по 10-часовниот тензичен метеж. За екипажот се вели дека е „безбеден и здрав“.

Во неделата, „Тајмс“ објави четири воени хеликоптери - за кои се претпоставува дека два од нив се „Мерлин Мк 4“, „Дива мачка“ и „Чинук“ – тие ги довеле 40-те лица на местото каде се смета дека бил киднапиран бродот „Нејв Андромеда“. Весникот цитираше извор од одбраната, кој рече дека околу 16 членови на Специјалната бродска служба се качиле на бродот со поддршка на воздушни снајперисти и го обезбедиле за девет минути. Новите слики исто така покажуваат дека танкерот со нафта безбедно пристигнува во Саутемптон во понеделникот наутро, неколку часа по редовното време на пристигнување во 10.30 часот. СБС е елитна поморска единица за борба против тероризмот на Кралската морнарица, а најголем дел од eкипажот се Кралски поморски командоси кои, како што се вели „се специјализирани за храбри ненадејни напади“.

Најдено новороденче на аеродром,сите патнички завршиле во притвор (ВИДЕО)

Катарските власти ги информирале властите во Австралија дека извадиле тринаесет патнички од авион на аеродромот во Доха, каде што им бил извршен детален преглед за да се утврди дали се поврзани со оставањето на новороденче на аеродромот.

Австралија денеска ги осуди катарските власти за соблекување и пребарување на 13 патнички на летот кон Сиднеј кои биле подложени на детален преглед за да се утврди дали се поврзани со раѓањето на тоа бебе.

Патничките на „Катар ервејс“ на летот 908 до Сиднеј биле подложени на детален медицински преглед на аеродромот „Хамад“ во Доха и затоа летот бил одложен.

Еден од патниците рекол дека во авионот слушнале порака во која жените биле повикани да го напуштат авионот.

Австралиското Министерство за надворешни работи ги опиша постапките на катарските власти како несоодветни.

"Инцидентот е многу вознемирувачки и насилен. Никогаш не сум чул за сличен случај во мојот живот. Ние недвосмислено им го пренесовме нашиот став на катарските власти", изјави австралискиот министер за надворешни работи Мариз Пејн, потврдувајќи дека очекува детален извештај од катарските власти оваа недела, за да донесе одлука за следните чекори, објави АП.

По враќањето во Австралија, патничките од Катар заминале во карантин, каде ја добиле целата неопходна медицинска нега и психијатриска помош.

Новороденчето, патем, сè уште не е идентификувано, но е предадено на надлежните медицински и социјални служби, објавиле властите на аеродромот во Доха.

Манекенката Деми Роуз избега од Британија и се сонча на Малдивите (ФОТО)

Кралицата на минијатурните костими за капење, британска манекенка и сензација на Инстаграм, 25-годишната Деми Роуз ужива во топлите зраци на сонцето на Малдивите , откако избега од вечно дождливиот Лондон.

„Полека се навикнувам на островскиот живот“, напиша Деми позирајќи во минијатурно бикини со животински принт, заземајќи стратешка поза (нога пред нога додека стои на прстите) за да изгледа повисоко, а нозете подолги.

Heaven on Earth✨ @lolo_creativ

A post shared by Demi 🌹 (@demirose) on

Сите 15 милиони нејзини следбеници на Инстаграм последниве денови уживаат во објавите на бујната инфлуенсерка Деми Роуз, која се прослави единствено со нејзиниот секси изглед, а влезе во светот на шоу-бизнисот со фактот дека е поранешна девојка на раперот Тајџ, поранешно момче на познатата Кајли Џенер.

- Рајот е состојба на умот! Ве има 15 милиони. Јас сум воодушевена. Никогаш не можев да помислам кога започнав со Инстаграм и кога почнав да позирам на 18 години дека ќе имам таква неверојатна база на обожаватели како што имам сега. Ве ценам и сакам сите. Благодарна сум за вашата поддршка - напиша пресреќната Деми, почестувајќи ги придружниците со фотографии во црно боди од чипка, додека зад неа се гледа бескрајниот океан.

- Вие сте нашиот ангел - е само еден од коментарите на воодушевените обожаватели.

Деми не се обидува да ги сокрие своите бујни облини. Покрај тоа, таа гордо ги покажува во исклучително минијатурните костуми за капење, а понекогаш и без нив.

- Верувам дека сме најубави кога ќе го отфрлиме нашето старо „јас“ и ќе се свртиме кон новото светло - напиша Деми на романтичната фотографија од плажа.

Поголемиот дел од деновите ги поминува на плажа, пловејќи на јахти или релаксирајќи се на отворените базени во одморалиштето Амила на Малдивите, кои се опкружени со природни ресурси и ја кријат од љубопитните погледи.

Таа е секогаш во костим за капење, изложена на сонце, на што му го должи својот тен дури и во средината на есента.

Во сториите на Инстаграм, Деми призна дека овој островски живот ја оставил „без трепки“, алудирајќи дека престанала да става вештачки трепки и дека ужива во годишниот одмор и природата.

притисни ентер