Роналдо покажа како го минува времето во карантин , доби 26 милиони прегледи (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо неодамна се врати во Торино и мора да остане во карантин две недели.

Пред неговата вила е уреден простор за играње, а бидејќи сега може да тренира само таму, Роналдо играше фудбал со својот 9-годишен син Кристијано Јуниор.

„Каков татко, таков син“, напиша фудбалерот под видеото во кое му покажува на својот син како да го користи десното и левото стапало при удирање на топката.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Like father like son :) Hapiness above all ❤️⚽️💪🏼

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Видеото е видено над 26 милиони пати, а следбениците се воодушевени од заедничкото дружење на таткото и синот.

„Ова е неверојатно“, „Наскоро ученикот ќе го надмине наставникот“, „Добра обука“, се само некои од коментарите.

притисни ентер