Ријалити ѕвезда се пофали со новиот улов: Помлад е од мене 13 години, но ме прави среќна (ФОТО)

Кристин Кавалари (37) има нов, многу помлад маж во животот.

Реалити ѕвездата на „Лагуна Бич“преку објава на Инстаграм го претстави својот 24-годишен манекен Марк Естес.

– Тој ме прави среќна – напиша таа покрај фотографијата на која двојката позира за селфи во Лос Кабос, Мексико.

Естес, пак, се пофали со 37-годишната ѕвезда на ТикТок, со видео како се гушкаат пред базен. Во еден момент од видеото, поставено со мелодијата на хитот на Глоријана од 2012 година „(Ty Kissed You) Good Night“, ја гушка атрактивната Кавалари облечена во бикини и таа ги обвива нејзините нозе околу неговата половина.

@markestes001 Ready to fall #fyp ♬ kissed you goodnight mashup - Andrew K

Извор близок до парот ексклузивно изјави за Page Six дека Кавалари и Естес „сè уште не се официјална двојка“, иако тие „зборуваат за тоа“ веќе неколку недели.

- Кристин мисли дека Марк е многу убав. Тој е многу флертувачки, а тоа ѝ се допаѓа - објаснил изворот.

- Во Мексико беа само неколку дена, но многу се забавуваа заедно. Сè уште е ново – додаде изворот.

Според неговата био на Инстаграм, Естес е по потекло од Монтана и играл фудбал за Државниот универзитет во Монтана и Монтана Техника. Тој моментално живее во Нешвил, додека Кавалари живее во блискиот Френклин.

@markestes001 Good morning Nashville #fyp ♬ County Line - Chase Matthew

Во ноември 2023 година, тој го прослави својот последен колеџ фудбалски натпревар пред да ја смени кариерата и да стане модел.

- Какво патување! Благодарен сум за последните 6 години и сѐ што ми донесе овој спорт. Благодарност до сите тренери и браќа кои ги стекнав на патот – напиша тој покрај фотографијата на која се занимава со овој спорт.

Иако не знаеме многу за минатите врски на Естес (24), Кавалари наводно се забавувала со неколку познати мажи откако поднела барање за развод од поранешниот сопруг Џеј Катлер во 2020 година.

Мајката на три деца - која ги има синовите Камден и Џексон и ќерката Сејлор со поранешната НФЛ ѕвезда (40) била во врска со комичарот Џеф Дај, кантри пејачот Чејс Рајс и ТВ ѕвездата Тајлер Камерон.

Жена дошла во банка со мртов човек за да подигне кредит: Тој е молчелив (Вознемирувачко видео)

Неверојатна приказна доаѓа од Рио де Жанеиро, каде жена била уапсена откако наводно се обидела да добие кредит од банка, во друштво на мртов човек?!

Приказната за прв пат ја објави ТВ Глобо од Бразил, а видеото се појави на социјалните мрежи.

На видеото гледаме жена која стои покрај блед постар маж во инвалидска количка. Се гледа како го држи за врат и го нарекува „чичко“.

Таа наводно се претставила како внука на мажот и побарала кредит од 3.400 долари.

„Вујко, слушаш ли? Треба да го потпишете договорот за заем. Ако не потпишеш, нема шанси, бидејќи не можам да го сторам тоа за тебе“, вели таа.

Вработената во банката, која ја снимила снимката, одговара: „Изгледа не му е добро, неговата боја“.

Жената возврати: „Таков е тој. Тој не зборува ништо“.

Вработените во банката набрзо повикале полиција.

„Тој веќе беше мртов во банката. Главната работа е да се продолжи со истрагата за да се пронајдат членовите на семејството и да се дознае повеќе за случајот“, изјавил началникот на полицијата Фабио Луиз за ТВ Глобо.

Ако се покаже дека жената е виновна, таа може да биде одговорна за обид за измама.

Надлежните ги истражуваат околностите под кои мажот починал, а неговото тело е пренесено во Институтот за судска медицина.

Јонуз: Полека но сигурни влегуваме во „бугарско“ сценарио

„За година и пол до две сум сигурен дека ќе имаме предвремени избори“

Тоа што некој е помудар од тебе и тоа што подобро игра од шах од тебе, не значи дека ги надминал границите. Легитимно право, законско право е да се поставува услов. Алал да им е на Албанците 100:0 тепаат наспроти Македонците. Полека но сигурни влегуваме во „бугарско“ сценарио. За година и пол до две сум сигурен дека ќе имаме предвремени избори. На овие избори тврдам дека ВМРО-ДПМНЕ ќе „растури“ на овие избори затоа што имаат доследност, кичмата крива ли е, ја држат, другите се камелеон. Во Македонија овде кога би не оставиле сами да го делиме парчето торта, очите ќе си ги извадиме. Албанците тоа што го имаат, Македонците го немаат, а тоа е едиство, рече Агим Јонуз во Само Вистина.

Нарко босот „Ел Чапо“ се жали дека во затворот не му дозволувале никаков контакт со семејството

Мексиканскиот нарко бос Хоакин „Ел Чапо“ Гузман, поранешен водач на картелот Синалоа, тврди дека не смее да прима телефонски повици или посети во максимално безбедниот американски затвор во Колорадо, каде што издржува доживотна затворска казна.

Гузман, кој неколкупати бегаше од затворите во Мексико, на крајот на март му напиша писмо на судијата на Окружниот суд на САД, Брајан М.

Тој е осуден за водење на операција за шверц на дрога од индустриски размери и отслужува казна во затвор со максимална безбедност во Флоренс, Колорадо, според АП.

„Во мај 2023 година, објектот престана да ми ги пренесува повиците на моите ќерки, а јас седум месеци немав повици од нив. Прашав кога ќе ми дозволат да разговарам со моите ќерки и вработените ми кажаа дека агентот на ФБИ кој ги надгледуваше повиците не одговара“, напиша Гузман.

Ел Чапо смета дека е изложен на „дискриминација без преседан“ и дека официјалните лица го казнуваат со тоа што не му дозволуваат контакт со семејството.

Гузман, исто така, побарал од судијата да ја посети неговата сопруга Ема Коронел, но не кажа кога последен пат му било дозволено да ја види.

Коронел, исто така, се изјаснила за виновна за обвиненијата за трговија со дрога во 2021 година, но подоцна беше ослободена.

„Ве молам на Коронел да ѝ дозволите да ме посети и да ги донесете моите ќерки да ме посетат, бидејќи тие можат да ме посетат само кога се на одмор, бидејќи студираат во Мексико“, додаде Гузман во писмото до судијата. .

Судијата Коган одговори минатата недела, велејќи дека по изрекувањето на пресудата на Гузман, сè е на американското биро за затвори и дека нема моќ да интервенира.

Во декември, 95-годишната мајка на Гузман почина во северната мексиканска држава Синалоа, а таа наводно не го видела својот син откако беше испратен во затвор во Колорадо во 2019 година.

Гузман го предводеше картелот Синалоа во борбата против нарко бандите, во кои загинаа илјадници Мексиканци.

Тој двапати избегал од мексиканските затвори, еднаш преку тунел долг километар ископан низ ќелијата во која престојувал.

Откако беше екстрадиран во Њујорк, неговото тримесечно судење вклучуваше приказни за убиства, политички исплати, кокаин скриен во лименки халапења и пиштоли со скапоцени камења.

Во 2023 година, Мексико екстрадираше еден од синовите на Ел Чапо, Овидио Гузман Лопез, во САД за да се соочи со обвиненија за трговија со дрога и перење пари.

Се вели дека Гузман Лопез го водел картелот Синалоа за време на операциите за производство и извоз на фентанил во САД, за кој се верува дека предизвикува 70.000 смртни случаи годишно.

притисни ентер