Поранешен УФЦ борец среде емисија во живо си го извади окото (ВИДЕО)

Поранешниот УФЦ шампион , Мајкл Биспинг среде емисија во живо си го извади своето вештачко око.

Борецот раскажувал колку е тешко да се добие дозвола за настапи од комисијата за борби , откако доживела тешка повреда и го изгубил окото. Тој во еден момент го извади вештачкото око и ги шокира гледачите.

Биспинг сега е пензиониран член на Куќата на славните на UFC и презентер на подкастот „Believe You Me“ и е познат по тоа што носи очила за сонце на повеќето јавни настани.

Причината за ова е што во 2013 година, во борбата против Витор Белфорт, се здобил со повреда на рожницата по што има страбизам. Тоа е болест на окото која предизвикува состојба кога очите не се соодветно насочени кон објектот за гледање.

Поради оваа состојба, не му било лесно да добие лиценца за борба, но Бисинг сепак успеа да го стори тоа. Тој дури и раскажа како ја измамил комисијата.

„Носењето очила за сонце во затворен простор е инаку срамно. Но, јас се обидувам да ги обесхрабрам луѓето да гледаат во моето око. Носев очила за да се скријам од комисијата. Но, погледнете го ова, народе !“ рече Биспинг и го извади вештачко око среде емисија .

притисни ентер