Пејачката Селена Гомез призна дека има психичко пореметување (ВИДЕО)

Пејачката и актерка Селена Гомез се појави како гостинка оваа седмица во Bright Minded во живо кај Мајли Сајрус.

Гомез призна дека страда од ментално заболување, поточно биполарно нарушување. Таа рече дека лекарите, по долгогодишна борба и неизвесност, конечно направиле добра дијагноза што и го олеснило животот.

"Сега, кога имам повеќе информации и знам повеќе за сè, тоа навистина ми помага. Повеќе не ме плаши. Кога бев помлада, се плашев од грмежи, а потоа мајка ми ми донесе книги за тоа, и тоа е кога учите повеќе за вашиот страв, помалку ќе се плашите. Така е и со мене “, рече таа.

Таа исто така призна дека по дијагнозата чувствувала страв и олеснување.

„Се исплашив бидејќи тајната беше откриена, но бев среќна затоа што конечно открив зошто со години се борев со депресија и вознемиреност“, открива таа.


Фото: Јелена Карлеуша во провокативен фустан на роденденот на Наташа Беквалац

Јелена Карлеуша го почитувала кодексот на облекување па дошла облечена во бела боја.

Пејачката Наташа Беквалац синоќа го прослави својот 40ти роденден на својот имот, каде освен нејзиното семејство и пријателите, на нејзината веселба присуствуваа и колегите од естрадата.

Јелена Карлеуша и беше гостинка на Наташа, а на роденденот пристигна во многу провокативно изјадание.

Јелена Карлеуша го почитувала кодексот на облекување па дошла облечена во бела боја. Поточно во фустан кој привлекува многу внимание.

Британија: И понатаму повеќе од 6.000 заразени на дневно ниво

Во Велика Британија се забележани 6.042 нови случаи на Ковид-19, од чии последици починале 34 лица.

Во Велика Британија од почетокот на пандемијата со коронавирусот се заразиле 429.277 луѓе, додека од последиците на заразата до сега починале 41.971 пациент, пишува „Гардијан“.

Во петок во Велика Британија е пријавен нов рекорден број на заразени во еден ден- 6.874, додека претходниот рекорд е забележан во четврток, кога коронавирус е потврден кај 6.643 лица.

Бела ноќ по 16-ти пат се одржува во Скопје

Културната манифестација бела ноќ, која веќе прерасна во традиција, по 16-ти пат, денеска  се одржува во Скопје.

Централниот настан скопските евергрини вечерва е пред спортскиот центар Борис Трајковски каде настапуваат повеќе естрадни уметници.

Влезниците за „скопските евергрини“ пред СРЦ Борис Трајковски и концертот на платото пред МКЦ, се бесплатни.

Со почитување на мерките и препораките на министерството за здравство и Град Скопје за заштита од пандемијата од коронавирусот, настаните од белата ноќ денеска почнаа од 19:00 часот и ќе траат до полноќ, а и работното време на локалите нема да биде продолжено после 24:00 часот, нешто што беше вообичаено за минатите -бели ноќи.

притисни ентер