Пејачката Селена Гомез призна дека има психичко пореметување (ВИДЕО)

Пејачката и актерка Селена Гомез се појави како гостинка оваа седмица во Bright Minded во живо кај Мајли Сајрус.

Гомез призна дека страда од ментално заболување, поточно биполарно нарушување. Таа рече дека лекарите, по долгогодишна борба и неизвесност, конечно направиле добра дијагноза што и го олеснило животот.

"Сега, кога имам повеќе информации и знам повеќе за сè, тоа навистина ми помага. Повеќе не ме плаши. Кога бев помлада, се плашев од грмежи, а потоа мајка ми ми донесе книги за тоа, и тоа е кога учите повеќе за вашиот страв, помалку ќе се плашите. Така е и со мене “, рече таа.

Таа исто така призна дека по дијагнозата чувствувала страв и олеснување.

„Се исплашив бидејќи тајната беше откриена, но бев среќна затоа што конечно открив зошто со години се борев со депресија и вознемиреност“, открива таа.


притисни ентер