Пејач се сплетка среде концерт и остана да виси, од тимот не гледаат дека му треба помош(ВИДЕО)

Пејачот Крис Браун остана да виси во воздух за време на дел од неговата изведба на „Under the Influence“ за време на концертот во Њу Џерси.

Обожавател го снимил незгодниот момент и објави дел на TikTok каде пејачот, иако виси, продолжува да ја изведува песната како сѐ да е нормално, пренесува Page Six.

@terriem89 Replying to @Bee he was def trying to signal he was stuck… #chrisbrown #prudentialcenter #nj #1111tour #fyp #fypage #foryou ♬ original sound - Terrie

Браун лебдеше над арената неколку минути, обидувајќи се да ѝ даде на својата екипа суптилни знаци дека е заглавен. Меѓутоа, дури подоцна членовите на тимот го спуштија со скала. Концертот продолжи со нормален тон, но ѕвездата по инцидентот се скара во некој од екипата. Пејачот делуваше многу вознемирено, а како што пренесуваат медиумите, тој подоцна на публиката ѝ кажал дека е лут.

@terriem89 chris brown gets stuck... This man was hanging for a long ass time before anyone realized he was stuck 😩 #chrisbrown #prudentialcenter #malfunction #1111tour @chrisbrownofficial #fyp #fypage #foryou ♬ original sound - Terrie

„Овој човек долго време висеше пред некој да сфати дека е заглавен“, „Многу професионално го извлекоа“, „Како едноставно виси како бесна самовила“, коментираат обожавателите на социјалните мрежи. Инаку, Браун минатата недела ја започна својата турнеја „11:11“ и повторно се најде на удар на критики поради минатите контроверзни настапи.

Многумина го нарекоа агресивен минатата година кога ја фати за грло ѕвездата од „Love Island“, Наталија Зопа додека ѝ пееше. Но, Браун мисли дека луѓето го мразат уште откако ја нападна својата поранешна девојка Ријана во 2009 година.

Разбеснет кит скока врз бротче и ги катапултира рибарите - исплашен тинејџер снимал (ВИДЕО)

Застрашувачката снимка е снимена на брегот на Њу Хемпшир, кога рибарски брод бил на удар на разбеснет грбав кит.

Двајца рибари се катапултирале во морето откако монструозното животно „скокнало“ на пловилото! Сцената ја забележале млади луѓе на брод, а еден од нив имал камера.

Бродот плутал некое време, а потоа почнал да тоне. Сепак, бил извлечен на брегот со акција на другите рибари.

Според извештаите, за време на инцидентот немало повредени, пишува Дејли Мејл.

Корисниците на социјалните мрежи беа шокирани од глетката, особено затоа што грбавите китови - за разлика од орките, ретко напаѓаат бродови.

„Ова е неверојатно и не е случајно“, напишало едно лице, додека друго додаде: „Целосно луда сцена“.

Експертите за морски животни веруваат дека китот е стар две години и претходно бил забележан околу границата на Мејн и Њу Хемпшир.

Останува нејасно што го поттикнало да го нападне рибарскиот брод.

Мистеризона смрт: Излегла на вечера со пријателите, се разболела и починала по два дена

Сицилијанка ненадејно починала за време на викендоv, откако излегла на вечера со пријателите.

Официјалните лица наредија обдукција за да се утврдат причините за смртта, објави РАИ.

Џулијана Фарачи (40) од областа Месина на Сицилија, во петокот вечерта излегла со пријателите на вечера. Првите симптоми на болеста се појавиле во саботата попладне.

Џулијана се пожалила на треска и повраќање, а бидејќи состојбата ѝ се влошила во неделата, повикала итна помош и лекарите направиле електрокардиограм. Следното утро била пронајдена без знаци на живот.

Џулијана починала во сон, а нејзиното тело е пренесено на обдукција.

Заменик-обвинителот Андреа Аполонио отвори истрага за случајот, а сестрата на Џулијана, придружувана од адвокатот Салваторе Манкузо, отиде во полициска станица да поднесе пријава и да побара обдукција за да се разјаснат причините за смртта.

Според адвокатот, Џулијана за време на вечерата со пријателите не јадела суши или сирова риба, со што ги демантираше натписите кои кружеа во некои медиуми.

„Тоа што некои весници го пишуваат не е точно, самоволно претпоставувајќи ја можната причина за труење со храна и смртта како последица. Ги чекаме резултатите од обдукцијата за да добиеме медицинско-правни појаснувања за причините за оваа трагична и прерана смрт“, вели адвокатот.

Според него, ниту една од нејзините пријатели со кои вечерала не се разболела.

Меѓу жителите на Санта Агата ди Милитело, каде што живеела Џулијана, владее шок и тага. Никому не му е јасно како дошло до оваа мистериозна смрт, додека истрагата продолжува.

Хали Бери позира топлес со мачки: Засекогаш останува Жена-мачка (ФОТО)

Актерката Хали Бери (57) е активна на својот Инстаграм профил.

Овој пат со објава покажа колку е горда на себе и улогата која ја одигра во филмот Catwoman од 2004 година.

„Денес се навршуваат 20 години откако ја имав честа да му дадам живот на овој легендарен лик. Секогаш ќе ја чувам во моето срце и засекогаш ќе бидам Patience Phillips, или Catwoman “, напишала Хали заедно со фотографиите на кои позира во гаќички со маска на лицето. Градите ги покрила со своите миленици, мачките кои неодамна ги посвоила.

„Ова е најжешката жена досега“, „Безвременска убавица“, „Најдоброто од најдобрите“, „Подготвени сме за продолжение“, беа само дел од коментарите на нејзините фанови.

Пред неколку недели објави дека мачките со кои сега позира се викаат Бутс и Коко и дека ги пронашла заедно со уште две мачиња и нивната мајка во својата градина. "Ја стерилизирав нивната мајка и ја пуштив назад во мојата градина и сега е наша! Ги посвоив другите две бебиња што ги најдовме, а овие две малечки сега се нашите нови љубови! Секогаш имаме полна куќа", напишала Хали.

притисни ентер