Нејмар сака повторно да игра во ист тим со Меси?!

Ѕвездата на францускиот шампион Пари Сен Жермен, Бразилецот Нејмар предизвика вистински земјотрес во светоѕт на фудбалот.

Синоќа ПСЖ како гостин на Олд Трафорд го победи Манчестерр Јунајтед во дербито на денот во Лигата на шампионите со 3-1 , Нејмар постигна два гола, а потоа ги „запали“ социјалните медиуми.

Бразилецот откри дека најмногу од се сака повторно да игра со Лионел Меси, покрај тоа Нејмар потврди дека има големи шанси тие двајца следната сезона повторно да заиграат во ист дрес.

-Она што најмногу го сакам е да играм повторно со Лео Меси. Сигурно е дека е потребно да играме заедно следната година, изјави Нејмар веднаш по дербито во Манчестер.

Нејмар со оваа изјава остана недоречен тој не откри во кој клуб тој и Меси повторно би играле заедно.

Одамна медиумите шпекулираат дека Нејмар сака да се врати во барселона каде играше од 2013 до 2017 година. Од друга страна пак Меси е на излезната врата на Барса по судиурот со управата на клубот, а сомнителен е и неговиот однос со Роналд Куман.

Пратеник од БиХ слушал турбо фолк за време на онлајн седница: Намали ја армониката (ВИДЕО)

Поради пандемијата, седниците на Претставничкиот дом на Парламентот на Босна и Херцеговина се одржуваат преку Интернет. За време на денешната сесија се случила невообичаена ситуација.

Имено, за време на гласањето за Предлог законот за „Швајцарец“, пратеникот Ифран Дуриќ гласно слушал музиката во позадина, односно песна од Халид Бешлиќ „Кога срцето бие од мерак”.

„Го молам Дуриќ да ја исклучи хармониката“, му рекол претседателот Мирсад Заимовиќ, што ги насмеало другите пратеници.

Инаку, ова не е прв пат политичарите во БиХ да не се однесуваат соодветно за време на онлајн сесиите. Така минатата година, пратеникот на СДА, Суад Какњо, заспа за време на седница.

Салма Хајек во бикини на 55 години доби половина милион лајкови за еден час (ФОТО)

Актерката Салма Хајек објави на Инстаграм две фотографии на кои позира во бикини, и покажа толку совршено тело што е тешко да се поверува дека е длабоко во педесеттите години.

На првата фотографија актерката позира во плитко миејќи си го лицето, а на втората медитира на песок.

„Треба да го зачуваме мирот“, напишала таа во описот.

Фотографиите добија скоро половина милион лајкови за помалку од еден час, а фановите ја опсипаа со комплименти.

„Божица“, „Убава како и секогаш“, „Ти си толку секси“, „Убавица“, беа некои од коментарите.

Инаку, Салма ќе наполни 55 години во септември оваа година.

Бербер бесплатно средил бездомник, никој не го препознава (ВИДЕО)

Барбер од Франција бесплатно ишишал и избричил бездомник, а неговиот нов изглед воодушеви многу корисници на социјалните мрежи.

Видеото објавено на TikTok од францускиот славен фризер Давид Кодат покажува маж пред и по неговото средување.

Снимката доби илјадници лајкови, а многумина коментираа дека човекот изгледа непрепознатливо.„Косата и брадата менуваат сè“, е еден од коментарите.„Ова толку многу го подмлади“, напишал друг.

Давид Кодат е познат француски фризер ,кој е сопственик на салон во Стразбур.

притисни ентер