Наставник си го тетовирал целото тело,па се жали дека му се закануваат со отказ(ВИДЕО)

Тетовиран наставник од Франција ризикува да ја изгуби работата затоа што некои родители не ги одобруваат неговите тетоважи по целото тело, а целото лице му е истетовирано.

Силвен Хелејн, 35-годишен наставник во основно училиште од Есон, Франција, неодамна се пожали на францускиот телевизиски канал БФМ ТВ за заканата дека ќе ја изгуби работата само поради неговиот изглед, пренесува Одити Централ.

Exclusive shots from another amazing 🤯 video 🎥 by the gifted @jimwinter.paris 🎬 by @paulgreen_photographer 📸 For @misstattoofrance #2019 💃🏻💃🏿💃 At @domaine.dampierre 🏰 Video already available on @jimwinter.paris 🎞️💥 Starring ➡️ @freakyhoody 👽🤡 #wethepeople #versus @davidmichigan 💪🏻 the #king 👑 ; #whowillwin ?! 💣😁☠️ (Who needs costume & make up anyway? 😁) #freakyhoody #davidmichigan #jimwinter #misstattoo #france #misstattoofrance #misstattoo2019 #misstattoofrance2019 #domaine #dampierre #tattoo #tattoos #tattooed #ink #inked #tatouage #tatouages #tattooedmodels #tattooedmalemodels #tattooedman #pinups #girls #ladies #beautycontest #women

A post shared by ▼▴ Sylvain ▴▼ (@freakyhoody) on

Тој тврди дека неговите претпоставени му се заканувале дека ќе го отпуштат откако добиле поплаки од родителите за неговиот неконвенционален изглед. Се испостави дека луѓето кои се пожалиле воопшто не биле родители на децата кои присуствувале на неговите часови, но имале проблем со неговите тетоважи кои покриваат поголем дел од неговото тело, вклучувајќи го и лицето, па дури и јаболчниците.

„Мојот изглед е проблем за некои луѓе, но можеби 1 од 1.000 родители се жалат, а тоа не се родители на децата кои се на мојот час“, рече тој. „Сè оди добро со родителите на децата во мојот клас.

Тетовираниот наставник вели дека му се закануваат дека ќе го отпуштат бидејќи повеќе не сакаат да се занимаваат со поплаки од родителите. Тој вели дека тетоважите не влијаат на неговата работа и дека секогаш го правел најдоброто што го знаел. Сепак, има и такви кои веруваат дека за него нема место во образовниот систем, особено околу помладите деца, а барем некои од неговите ученици признаваат дека првично го сметале за заплашувачки.

„Длабочините на неговите тетовирани очи најпрво ме исплашија“, изјави едно девојче. „Но, моите родители ми рекоа дека не треба да се плашам и сега веќе не се плашам, и тој е од скоро мојот омилен учител.

Единствената ситуација на Силвен оваа недела предизвика жестока дебата на социјалните мрежи во Франција. Некои тврдат дека единственото нешто што е важно се неговите наставни вештини, додека други веруваат дека поради неговиот изглед тој не треба да ги учи децата.

Шекил: Од првата плата потрошив милион долари за само еден час

Постојат многу спортисти кои не успеаја да се снајдат откако одеднаш почнаа да заработуваат огромни пари и банкротираа по кариерата. Тоа скоро му се случи и на Шекил О’Нил.

Легендарниот центар дојде во НБА лигата во 1992 година кога потпиша за Орландо, а потоа, според неговото сопствено признание, знаел многу малку за финансиите.

"По потпишувањето, купив неколку луксузни автомобили, накит, купив сè. Потрошив толку многу што банката ми се јави и ми рече дека тоа ќе ме уништи ако продолжам да трошам толку многу", рече О'Нил во шоуто " Shark Tank " и продолжи:

"Потрошив милион долари од првата плата за само еден час. Еден човек од банката ме предупреди да не трошам толку многу затоа што не сметав на даноци и на такви работи", изјави легендарниот кошаркар, кој денес тежи околу 400 милиони долари.

Во Белгија мора да работат и заразените доктори со корона

Од докторите заразени со коронавирусот во белгискиот град Лиеж е побарано да продолжат да работат за да се избегне колапс на системот, пренесува Би-Би-Си.

Околу една четвртина од медицинскиот персонал во Лиеж бил заразен со коронавирус, а денес 10 болници во тој град побарале од заразениот персонал да продолжи да работи доколку нема симптоми.

Шефот на белгиската асоцијација на медицински синдикати, др. Филип Девос, за Би-Би-Си, изјавил дека тие „немаат друг избор“ ако сакаат да спречат колапс на здравствениот систем за неколку дена.

Девос тврди дека постои „очигледен ризик“ лекарите и другиот инфициран медицински персонал да ги заразат пациентите.

Во тој град на истокот од Белгија, околу една третина од тестовите се покажале позитивни, што доволно зборува за сериозноста на ситуацијата.

Болниците ги префрлаат пациентите во други здравствени установи и ги откажуваат неитните операции. Сето ова се случува неколку дена откако белгискиот министер за здравство Франк Ванденброуке објави дека земјата се приближува кон „цунами од инфекции“, додавајќи дека властите „повеќе не ја контролираат ситуацијата“.

Одлуката во Лиеж доаѓа во време кога цела Европа се бори со голем пораст на бројот на заболени од коронавирус.

Италија, најтешко погодена во пролетта, ги затвори спортските сали, театрите и базените за да го забави ширењето на вирусот. Вчера, пријавени се 21.200 нови случаи на инфекција во земјата.

Италијанската влада предупреди дека големото зголемување на бројот на заразени прави голем притисок врз здравствените служби, но премиерот Џузепе Конте не сака да нареди нов карантин, што според него би било погубно за економијата.

Во Белгија се затворени и спортските сали и базените, а продавниците мора да се затворат во 20 часот. Маските се задолжителни на сите јавни места.

Во Франција, официјалните лица предупредуваат дека дневниот број на новозаболени лица во таа земја може да биде околу 100.000, што е двојно повеќе од официјално потврдената бројка.

Ауди го поднови најмалиот кросовер, се знае и цената(ВИДЕО)

Малите урбан кросовери се исклучително популарна категорија, но ги нема многу со премиум знак. Audi Q2 е еден од нив и сега е обновен.

Однадвор, ќе го препознаете по малку редизајнираните браници, но и според Матрикс ЛЕД светлата. Понудата на бои е побогата, како површината на лимот, така и контрастниот детал на подлогата Ц. Вториот се нуди и за прв пат со карбонска завршница.

Промените во кабината се исто така пристојни, и тие одат во насока на нова форма на рачката на менувачот, рачките на вратите и отворите за вентилација и новите ткаенини. Се нудат седум дизајни на ентериер, од кои три се поврзани со финишот на S-Line. Во горната верзија, инфо-забавата сега има LTE модул за мрежно поврзување, но исто така и услуги како Google Earth и слично. Има екран од 8,3 инчи, и се надоврзува на поскапите верзии на дигиталниот кокпит.

Логично, безбедносната опрема е богата и не остава простор за компромис. Моторот сега нуди три бензинци и два дизела, каде 2.0 TDI од 150 КС ќе работи во комбинација на quattro погон.

Погледот на ценовникот ја открива достапноста на верзијата со 150 КС, наречена 35 TFSI, по цена од 31.600 евра. Во иднина, стартот ќе биде ист како и во претходната верзија, на бензинскиот 1,0 TSI и цената е околу 25 000 евра.


притисни ентер