Најубавата тенисерка на светот живее во луксузна изолација (ФОТО)

Eужени Бушард , за многумина најатрактивната тенисерка на денешницата, своето време го поминува во изолација во луксузен апартман во Мајами.

Стан на канадската тенисерка во луксузниот дел на Мајами пред три години го платила три и пол милиони долари.

Вкупната површина е околу 1800 квадратни метри, од кои 400 метри квадратни е отворен простор со прекрасен поглед на плажа. Има и четири базени.

Бушард го играше финалето на Вимблдон пред шест години и беше петта тенисерка на светот, а сега се најде на само 332-то место на ВТА ранг-листата.

Во нејзината кариера, таа има заработено повеќе од шест милиони долари на турнири и заработи милиони надвор од теренот со рекламирање на разни производи.

притисни ентер