Најбрз нокаут во историјата на кикбоксот (ВИДЕО)

На шоуто за боречки вештини на познатата организација на кик-бокс „Glory“ се случи нокаут по само 10 секунди, што е најбрзиот нокаут во историјата.

Џон Кинг со кроше го нокаутира американскиот колега Том Матлон, а нокаутот ќе беше побрз доколку судијата на натпреварот не започна непотребно да му одбројува на Матлон, кој не знаеше каде се наоѓа. Ова беше натпревар во тешка категорија.

Погледнете го нокаутот:

притисни ентер