Најбогатиот спортист се пофали со вила од 10 милиони долари (ВИДЕО)

Флојд Мејведер сними видео во кое на своите фанови им се пофали со вилата од 10 милиони евра во Лас Вегас.

Поранешниот крал на боксот е познат по својот луксуз и неизмерното трошење, а прекарот му е „Пари“.

Тој започнал да го снима видеото во гаражата и се прашува кој автомобил да го вози, а изборот е неверојатен.Автомобилите на Ферари, Мерцедес, Ламборџини, Порше и Бентли се паркирани околу него.

Потоа, со смеа, им остави порака на оние кои велат дека останал без пари.

"О, велат дека Мани Меј е навреден. Вие сте комичари", рече Мејведер.Следува влез во куќата, а веднаш лево е влезот во импресивен базен. Подоцна ја обиколи својата дневна соба и просториите со големи кревети.

Неговата вила има околу 2.000 квадратни метри и вклучува 11 спални соби, 14 бањи, визба за вино и теретана.

Мејведер ја покажал својата гордост опишувајќи ја дури и влезната врата.

„Мојата влезна врата треба да изгледа како врата од банка, бидејќи јас сум Флојд „Мани Мејведер“, рече 43-годишниот Мејведер.Ја искористи можноста да се пошегува со корисникот на Јутјуб, Логан Пол, кој го предизвикал на боксерски меч.

Поранешниот светски шампион во бокс заработил неверојатни 800 милиони долари во текот на својата кариера.

Од нив потрошил околу 25 милиони долари на автомобили, а огромен дел од парите биле потрошени и на инвестиции во вили кои, покрај оваа во Лас Вегас, ги поседува и во Лос Анџелес и Мајами.

Пирло објасни зошто против Лацио го оставил Роналдо на клупа

Јувентус вчера го совлада Лацио со 3: 1, иако Кристијано Роналдо го започна натпреварот на клупата и влезе дури во 69. минута, кога веќе беше поставен конечниот резултат.

По првичното водство на Римјаните, домаќините направија пресврт со головите на Рабио и двојниот стрелец Мората.

Андреа Пирло по натпреварот објасни зошто го оставил најдобриот играч на клупата.

"Тој одигра осум или девет последователни натпревари. Се договоривме во текот на неделата да се одмори на овој натпревар", рече тренерот на Јувентус.

„Тој е додадена вредност и момците го направија она што требаше да го сторат без него“, објасни Пирло.

Роналдо постигнал 27 погодоци на 31 натпревар во сите натпреварувања оваа сезона, и 20 само во Серија А, што е доволно за да го заземе првото место на листата на стрелците.

Сервисот на Бугати, сон за колекционерите (ФОТО)

Откако ќе дадат цело богатство за Бугати, многу колекционери трошат значителни суми на сервис.

А, кога станува збор за Бугати, тоа е огромен трошок што обичните смртници тешко можат да го сфатат, а камоли да платат. Сепак, постои една група фанови кои купуваат вакви автомобили, а потоа ги чуваат во климатизирани гаражи.

На таквите им се обраќа Бугати со новата програма Passeport Tranquillité, која опфаќа одржување на автомобилите по истекот на фабричката гаранција. Особено погодени се сопствениците на „Вејрон“, чии автомобили ќе поминат проверка по 85 точки и ќе влезат во програмата за услуги.

Можете да се избере помеѓу двегодишна и четиригодишна програма за сервис со 14 и 32 работни часа. Планот Collector е наменет за колекционери кои не ги возат автомобилите повеќе од 200 км годишно, додека другите го користат Планот за активно одржување.

Истата програма се нуди и за Chiron, и вклучува годишна услуга од 14 часа и „главна“ услуга на секои четири години по 72 часа.

Сервисната програма е веќе понудена, а цената е непозната.

Масовна забава во Амстердам како експеримент за ,,новото нормално“ (ВИДЕО)

Љубителите на забавите во Амстердам учествувале во истражувачки проект кој истовремено им служел да се одморат од карантинот воведен поради корона вирусот и да присуствуваат на првиот масовен настан по повеќе од една година.

Зиго Дом, најголемата концертна сала во Амстердам, со капацитет од 17.000 луѓе, собра 1.300 луѓе кои играа на музика на познати диџеи.

Нивните движења и контакти биле следени преку беџеви што ги носеле на вратот, со цел да се утврди како може повторно да се организираат вакви настани.

Сите гости морале да направат негативен тест за корона вирусот не постар од 48 часа, а биле поканети да бидат тестирани и пет дена по настанот, пренесува Ројтерс.

Тие биле поделени во шест групи, од кои секоја имала различни упатства за социјално дистанцирање и носење маски, како и слобода на движење низ просторот.

Владините советници ќе ги користат податоците за нивното однесување за да дадат препораки за можно ослободување на локдаунот во наредните месеци.

притисни ентер