Mitsuoka Buddy е распродаден за само неколку дена (ВИДЕО)

Јапонскиот производител не можел да очекува толку голем интерес.

Кога Митсуока го претстави Бади кон крајот на октомври, малкумина веруваа дека овој римејк ќе предизвика толку голем интерес. Ретро-римејкот на Toyota RAV4 ги освои јапонските клиенти кои за само четири дена од отворањето на списокот за нарачки, го распродадоа целиот планиран производствен фонд за следните две години.

Имено, јапонскиот производител планирал да произведе 50 единици следната година, а уште 150 година една година подоцна.Тојота ја нуди својата интересна модификација по почетна цена од 37.600 евра за верзијата 2.0 бензинец. Врвната верзија со хибриден погон на сите четири тркала е достапна по цена од 47.200 евра. Хибридот со приклучоци што неодамна го лансира Тојота сè уште не е во понудата.

Митсуока Бади привлекува внимание со својот американизиран изглед кој многу потсетува на популарните џипови од доцните 1970-ти. Изобилството на хром, повеќе облини и комплетно новите светла успеаја да го направат кросоверот вистинско освежување на пазарот, и покрај тоа што ентериерот останал во голема мерка непроменет.

Пратеник од БиХ слушал турбо фолк за време на онлајн седница: Намали ја армониката (ВИДЕО)

Поради пандемијата, седниците на Претставничкиот дом на Парламентот на Босна и Херцеговина се одржуваат преку Интернет. За време на денешната сесија се случила невообичаена ситуација.

Имено, за време на гласањето за Предлог законот за „Швајцарец“, пратеникот Ифран Дуриќ гласно слушал музиката во позадина, односно песна од Халид Бешлиќ „Кога срцето бие од мерак”.

„Го молам Дуриќ да ја исклучи хармониката“, му рекол претседателот Мирсад Заимовиќ, што ги насмеало другите пратеници.

Инаку, ова не е прв пат политичарите во БиХ да не се однесуваат соодветно за време на онлајн сесиите. Така минатата година, пратеникот на СДА, Суад Какњо, заспа за време на седница.

Салма Хајек во бикини на 55 години доби половина милион лајкови за еден час (ФОТО)

Актерката Салма Хајек објави на Инстаграм две фотографии на кои позира во бикини, и покажа толку совршено тело што е тешко да се поверува дека е длабоко во педесеттите години.

На првата фотографија актерката позира во плитко миејќи си го лицето, а на втората медитира на песок.

„Треба да го зачуваме мирот“, напишала таа во описот.

Фотографиите добија скоро половина милион лајкови за помалку од еден час, а фановите ја опсипаа со комплименти.

„Божица“, „Убава како и секогаш“, „Ти си толку секси“, „Убавица“, беа некои од коментарите.

Инаку, Салма ќе наполни 55 години во септември оваа година.

Бербер бесплатно средил бездомник, никој не го препознава (ВИДЕО)

Барбер од Франција бесплатно ишишал и избричил бездомник, а неговиот нов изглед воодушеви многу корисници на социјалните мрежи.

Видеото објавено на TikTok од францускиот славен фризер Давид Кодат покажува маж пред и по неговото средување.

Снимката доби илјадници лајкови, а многумина коментираа дека човекот изгледа непрепознатливо.„Косата и брадата менуваат сè“, е еден од коментарите.„Ова толку многу го подмлади“, напишал друг.

Давид Кодат е познат француски фризер ,кој е сопственик на салон во Стразбур.

притисни ентер