Мејведер ја избркал вереницата од замокот во Лас Вегас поради борба со јутјубер

Легендарниот американски боксер Флојд Мејведер ја избркал својата свршеница Ана Монро од замокот во Лас Вегас за да може подобро да се подготви за борбата против јутјуберот Логан Пол.

Се појави снимка од најбогатиот спортист на светот и стриптизерката. Приказната е бизарна.

Монро има 29-години и работи како стриптизета во клубот што Мејведер го купил кога ја запознал, а нивната врска станала позната во февруари, на забавата на 44-от роденден на Флојд.

Американските таблоиди пишуваат дека Флојд сериозно го сфаќа враќањето од пензионирање и неговиот прв професионален меч по 2017 година и борбата од 250 милиони долари со Конор Мек Грегор.

"Ана се пресели во неговиот стан. За неа сето ова е стресно, но таа е свесна дека Мејведер е тој што ги„ влече конците "во нивната врска. Малку е чудно што се иселила бидејќи вилата има 11 спални соби и тие би можеле да живеат без да се видат“, изјавил извор близок на стриптизетата за „Сан“.

Фото: Нивес повторно провоцира

Хрватската пејачка и манекенка повторно ги остави без здив нејзините фанови.

Таа овој пат е облечена во боите на Хрватска за да им пружи поддршка на фудбалските репрезентативци кои учествуваат во ЕУРО 2020.

- И денес сончање во соодветни бои ... Каде го гледате натпреварот? - напиша Нивес.

„Ма каква Карлеуша, бомба си “, стои во еден од коментарите на фотографијата.

Затворена најголемата онлајн продавница за украдени податоци

„Slilpp“ - најголемата онлајн продавница со украдени податоци, конечно е затворена.

„Slilpp“ постои од 2012 година и се проценува дека сопствениците на оваа страница заработиле милиони долари.

Тие продавале украдени податоци, од обични налози за плаќање преку Интернет до податоци за кредитни картички, тековни сметки во банка и тн.

За девет години се проценува дека е направена штета од 200.000.000 американски долари преку оваа страница.

Продадени се повеќе од 80 милиони податоци за најавување на одреден налог.

Околу 1.500 компании настрадаа од „Slilpp“ .

Интернет експерти предводени од експерти од Соединетите Американски Држави конечно и ставија крај на оваа страница и таа е под контрола на ФБИ.

Фото: Ким Кардашијан има необично Ламборџини

Ким својот автомобил го обложи сто ткаенина која наликува на крзно.

Тешко дека на обожувателите на Ламборџини би им се допаднала оваа идеја, но зад екстравагантниот потег стои добро смислен маркетинг.

Имено, Ким го направи своето Ламборџини Урус во крзно со цел да ја промовира својата продавница „Скимс“.

Ова сигурно не е најчудниот персонализиран автомобил на некои од личностите од светот на шоу-бизнисот што сме го виделе досега, но Ким успеа во тоа што го посакуваше - да го привлече вниманието на обожавателите кон нејзината продавница.

притисни ентер