Маж лажел дека има корона и дека ќе се убие,за да избега со љубовницата

Оженет маж на 28 години од Индија неодамна стана славен откако се открило дека го излажал своето семејство дека има коронавирус, како изговор за да избега со својата љубовница.

На 24 јули, Маниш Мишра од Нави Мумбаи и се јавил на сопругата и и рекол дека е позитивен на ковид-19 и дека повеќе не сака да живее. Потоа го исклучил телефонот, предизвикувајќи паника во неговото семејство. Откако го добила бизарниот повик, неговата сопруга го повикала својот брат на помош, а тој ја советувал да го пријави во полиција како исчезнато лице.

Истрагата што следела открила дека 28-годишниот супервизор всушност ја искористил болеста како изговор да го напушти семејството и да побегне со својата љубовница, пренесува Одити Централ.

„Тестот за коронавирус ми беше позитивен, не можам повеќе да живеам“, и рече Маниш кој плачел на телефон додека разговарал со својата сопруга, но полицијата ги проверила сите лаборатории во близина на местото каде што бил виден, па се покажа дека никој не се вика Маниш Мишра меѓу тестираните.

Потоа контактирале со неговиот работодавач, логистичка компанија и дознале дека неодамна бил отпуштен поради учество во обид за измама. Конечно, откако разговарале со некои од неговите пријатели, откриле дека тој има афера.

„Врз основа на последната локација на неговиот мобилен телефон во Аироли, ги прегледавме сите снимки од надзорните камери од областа и го најдовме како влегува во автомобил“, рече Санџив Думал, висок полициски инспектор во Ваши. "Го следевме сè до Ратнагири. Во меѓувреме, постојано ги испрашувавме неговите пријатели и семејството. Откривме дека има вонбрачна врска".

Полицијата додаде дека откриле дека бил отпуштен поради финансиска измама. Покрај тоа, тој имал афера неколку години и сакал да се ослободи од сопругата и ќерката. „Затоа ги испланирал својата болест и самоубиството“, додаде Думал.

Полицијата конечно го пронашла Мишра во градот Индоре, каде што тој наводно живеел со неговата љубовница, надевајќи се дека семејството го смета за мртов. Но, пред околу 10 дена тој бил вратен назад во Нави Мумбаи, каде што е повторно заедно со неговото семејство.

Згодната Никол покажа со што го завела Бред Пит

Освен убавото лице, полните усни, заради што неверојатно потсетува на Ирина Шајн, таа има и совршена фигура.

Откако во јавноста како бомба одекна веста за нејзината врска со Бред Пит, атрактивната Германка со полски корени Никол Потуралски стана вистинска сензација. Нема веќе кој не знае за нејзиното име, а згодната бринета тоа знае да го искористи.

Се до неодамна таа беше обичен модел со адреса на живеење во Берлин, а денес името Никол Потуралски и тоа како е познато. Заради врската со холивудскиот шармер, и се отворија многу врати во модната индустрија.

Но, не е само новата љубов заслужна за тоа. Потуралски дефинитивно има предиспозиции да стане нов супермодел.

Освен убавото лице, полните усни, заради што неверојатно потсетува на Ирина Шајн, таа има и совршена фигура.

Тоа сега и го покажа на јавноста преку својот јавен Инстаграм профил на кој ја следат неверојатни 230 илјади луѓе.

Додека во тоалетот од хотелската соба позираше пред последното снимање, многумина останаа без здив гледајќи го нејзиното совршено обликувано тело. Совршените пропорции дојдоа до израз,а на многумина им стана јасно со што таа успеала да го заведе хиливускиот актер.

Никол се фотоградираше во бикини со леопард принт и напиша дека не може да оди на плажа, но затоа себе ќе си дозволи ден во спа центар.

Видео: Студенти во Англија преку прозор бегаат од обезбедување

Студенти во Англија се снимени како скокаат низ прозорци за да побегнат од обезбедувањекое им ја попречило забавата во време на корона.

Снимките споделени на социјалните мрежи покажуваат како студентите се спуштаат од голема височина додека пријателите се обидуваат да ги фатат.

Гласноговорникот на Универзитетот во Салдорд рекол дека се свесни за проблемот и дека преземаат мерки.

-Студентите ги потсетувавме и продолжуваме да ги потсетуваме на правилата и однесувањето кое од нив се очекува, рекол тој.

Гебрејесус: Наредните месеци ќе бидат посебно тешки

Наредните месеци ќе бидат посебно тешки кога станува збор за пандемијата со корнавирусот, изјави генералниот директор на СЗО Тедрос Гебрејесус.

Гебрејесус на состанокот во Женева рекол дека ова е критичен момент кога станува збор за пандемијата, особено на северната хемисфера. Тој истакнал дека неколкуте наредни месеци ќе бидат многу тешки и дека некој земји се на опасен пат, пренесе „ТАС“.

Голем број земји бележат раст на бројот на заразени, што доведува до преоптоварување на здравствениот систем, истакна генералниот директор на СЗО.

Тој ги повика лидерите на државите да преземат итни чекори со цел спречување на понатамошно влошување, како и сеопфатна анализа на епидемиолошката ситуација и итно прилагодување на мерките во оние места кои бележат голем раст на бројот на новозаразени.

Освен тоа, властите мораат јасно да ја информираат јавноста за реалната епидемиолошка ситуација и да им помогнат на граѓаните и економијата, додава Гебрејесус.

Тој забележал дека има недостаток на кислород во многу болници низ светот.

Некои од најсиромашните држави на светот имаат само 5 до 20 отсто од потребниот кислород за лекување на пациенти, истакна генералниот директор на СЗО.

притисни ентер