Мајка си го убила 12- годишниот син поради мемориска картичка, таткото во шок (ВИДЕО)

Мајката Фалон Харис (37) од Чикаго е обвинета дека го убила својот 12-годишен син Каден Инграм затоа што, како што вели, ја зел мемориската картичка од нејзиниот автомобил и не ја вратил и ја уверувал мајка си дека не знае каде е картичката.

Полицијата утврдила дека Харис ја извадил картичката од автомобилот во петокот. Во саботата наутро, таа го обвинила момчето дека ја зело мемориската картичка од автомобилот и под закана со пиштол побарала да и` ја врати. Кога момчето и рекло дека не знае каде е картичката, таа го застрелала.

Снимките од надзорната камера во куќата снимиле се`. Каден била свесен и плачел во моментот кога го застрелала, соопштила полицијата. Откако пукала во момчето, Харис се јавила на телефон, а потоа се вратила кај Каден и повторно ја побарала картичката. Момчето рекло дека не знае каде е картичката, па Харис повторно го застрелала. Момчето починало, пишува Чикаго CBS Local..

Харис телефонски им признала на двајца членови на семејството дека го убила нејзиниот син затоа што тој не сакал да и` ја врати картичката. Членовите на семејството потоа повикале полиција и го викнале сопругот на Харис. Мајката признала се` во полиција.

Членовите на семејството и рекле на полицијата дека Харис се однесувала параноично. Имала дозвола за оружје и поседувала два пиштоли. Ако биде осудена, таа се соочува со доживотен затвор. Таткото сеуште е во шок и не може да сфати како мајката можела да го убие својот син поради картичка.


Фото: Се соблече Елена Китиќ и покажа зошто е сон на секој маж

Таа е многу активна на социјалните мрежи и често ги почестува своите фанови со провокативни фотографии.

Елена Китиќ, ќерката на фолкерот Миле Китиќ, важи за една од најатрактивните пејачки на естрадата. Таа е многу активна на социјалните мрежи и често ги почестува своите фанови со провокативни фотографии.

Таа моментално престојува на егзотична дестинација и објавува фотографии од плажа на кои се гледа нејзиното извајано тело.

„Каква риба“, „Убавица“, „Леле“, „Најубава си“, „Преубава, прубава“ - ова се само дел од многуте коментари на фановите.

УЕФА исфрла неколку клубови од евро-натпреварите?!

Шест клубови се под закана од тригодишна суспензија во евро-куповите од страна на УЕФА поради финансиски долгови.

Порто, ЦСКА Софија, Бетис, Санта Клара, Спортинг и Монс Калпе од Гибралтар имаат рок да ја избегнат суспензијата до јануари идната година. Најдолжен е Порто со 300 000 евра, Спортинг и Бетис мораат да платат по 250 илјади, ЦСКА и Санта Клара по 75.000 а Монс Калпе 15. Сериозна парична казна но без закана за суспензија имаат и Астана со 150.000 евра и романски Клуж со 200.000.

Џорџ Клуни одбил 35 милиони долари - сопругата го поддржала

Актерот Џорџ Клуни изјави дека еднаш му биле понудени 35 милиони долари за еден ден работа, но тој ја одбил понудата откако заклучил дека не вреди.

Оскаровецот и продуцент ја раскажа анегдотата откако еден новинарот за време на интервјуто за „Гардијан“ го праша дали некогаш помислил дека има доволно пари.

„Па, да. Ми беа понудени 35 милиони долари за еднодневна работа за снимање на реклама за авиокомпанија“, рече тој, додавајќи дека се консултирал со Амал, неговата сопруга, и одлучиле дека не вреди. Авиокомпанијата била поврзана со како што вели тој, „земја која иако е сојузник, понекогаш е дискутабилна“.

„Си помислив: Па, ако ми одзема една минута сон, не се исплаќа“, изјави оскаровецот.

Покрај неговата повеќедецениска кариера во Холивуд, Клуни има и големо деловно портфолио, тој има заработено над 40 милиони долари за својата рекламна работа со една швајцарска компанија. Неговата компанија за текила „Casamigos“ беше продадена пред четири години за 1 милијарда долари, објави „Инсајдер“.

притисни ентер